O školce

MŠ Řenče je jednotřídní mateřská škola s kapacitou 28 dětí. S dětmi na třídě pracují tři kvalifikované učitelky. O prostory školky a jídlo se stará 1 provozní pracovnice.

Naše školka využívá to, co je pro ni blízké a to blízkost lesa, který je využíván pro hry a pobyt venku a tím vzniká možnost širšího propojení školy s přírodou. Výhodou naší mateřské školy je také to, že budova školky je postavena v sousedství budovy základní školy, což je jedním z předpokladů pro snazší přechod předškolních dětí do 1.třídy ZŠ a vzájemnou propojenost škol.

Budova školy je nová dřevostavba, s moderním vybavením.

Důležitá sdělení MŠ

06.04.2020

Zápis do mateřské školy Řenče pro školní rok 2020/21

Zápis do mateřské školy Řenče pro školní rok 2020/21 Přihlášky k zápisu budou přijímány k datu 15. května 2020 (kdy bude zahájeno správní řízení o přijetí, či nepřijetí do MŠ). Postup přijímání přihlášek bude obdobný jako letošní zápis do ZŠ – tzn. zápis do MŠ proběhne bez účasti dětí. Rodiče (zákonní zástupci) podají přihlášku prostřednictvím : a) Datové schránky – 2t pmr72 b) Poštou doporučeným dopisem c) Mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email), d) Osobním podáním žádosti. Předávání žádostí bude probíhat 15. května 2020 v budově MŠ od 8 do 13 hodin. Rodiče si mohou zarezervovat čas telefonicky ( 731 554 138), aby při předávání přihlášky nedošlo k vyšší koncentraci a pohybu osob v prostorách školy. Na základě podání přihlášky vám bude přiděleno registrační číslo, pod kterým budete uvedeni na Rozhodnutí o přijetí, které bude zveřejněno na webových stránkách školy a úřední desce školy od 29. května 2020 Tiskopisy potřebné k zápisu získáte na webu školy. Jedná se o : Přihlášku do MŠ. Pozor – změna oproti jiným letům i kopii očkovacího průkazu a čestné prohlášení rodičů o průběhu očkování. V letošním roce nevyžadujeme potvrzení od dětského lékaře. Na webu školy jsou také zveřejněny kritéria pro příjímání dětí do MŠ Řenče pro rok 2020/21 (Shrnutí - změna oproti jiným letům – rodiče ( zákonní zástupci) nebudou dokládat potvrzení od lékaře na evidenčním listě, ale na místě pro vyjádření lékaře bude čestné prohlášení rodičů o průběhu očkování s přiloženou kopií očkovacího průkazu.) V případě dalších dotazů a informací volejte na telefonu 731 554 138 Bc. Pavla Hřebcová – ředitelka školy

06.04.2020

Pojďme si vyzdobit Velikonoční stromek

Kdo zavěsí vajíčko, určitě udělá radost dalším, (může být s přáníčkem, nebo s poděkováním pro koho je), když si je letos nemůžeme předávat osobně. Více informací v příloze.

03.04.2020

Cvičení pro děti 1

Cvičení pro děti

Milí rodiče, milé děti, v této nepěkné „korodobě“ bychom si doma měli zpříjemnit každou chvilku a věnovat se i svému zdraví. Aby děti nepřišly o ceny a diplomy v našem velmi dobře rozjetém projektu „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“, můžete si zacvičit a rozhýbat se doma. Zapište dětem, co jste dělali a samolepky si potom dolepíme do sešitů ve školce. Sokol je odmění a odměna pro rodiče i děti bude zábava a vysportovaná postava :-) Ještě pro připomenutí posílám jména zvířátek a s nimi spojené aktivity. Můžete také navštívit internetové stránky www.svetnekoncizavratky.cz, nebo www.sokol.eu, kde jsou obrázky ke stažení a vybarvení, nebo jiné inspirace. Děkuji za spolupráci, zdravím a těším se na brzké setkání. Pí. uč. Jana. Veverka Věrka a Beruška Danuška spolu úzce souvisí. Jde o rozvoj poznání, tradice a pracovní a výtvarné činnosti s tím spojené. Pro vás to znamená povídat si o Velikonocích, vyrábět, pomáhat v kuchyni při vaření a pečení, pozorovat jarní přírodu a změny okolo nás. Ježeček Mareček cvičí s míčem. Chytá ho do rukou, odrazem, nebo s kamarádem. Hází na cíl, kope do něj, překonává s ním jednoduché překážky v podobě např. slalomu. Také může hrát fotbal, vybíjenou atd. Opička Hanička je symbolem obratnosti. Má za úkol procvičit prostorovou orientaci, rovnováhu a soustředění. Děti mohou při nepříznivém počasí doma podlézat a přelézat židle, venku je pohyb neomezený, tak jak jste zvyklí (běhání, skákání, lezení na strom, kolo, koloběžka, brusle) Kobylka Emilka symbolizuje základní pohybové dovednosti, všestrannost. Pro tuto oblast je krásný příklad cvičení na Déčku v rámci Učítelky, kde děti na konci bloku o druhé třídě cvičí. To moje děti hodně baví a mě také. Je to rychlé a účinné protažení. Jinak pohybu se meze nekladou, cvičení je dobrovolné a dávejte na sebe pozor.

01.04.2020

POZDRAV PRO DĚTI ZE ŠKOLKY

Pozdrav pro děti

Uzavření Mateřské školy v Řenčích