O škole

dětiZákladní škola Řenče je málotřídní škola s pěti ročníky ve třech třídách, jejíž součásti je školní družina a školní jídelna – výdejna. Výuka všech pěti ročníků probíhá podle školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání "Tvořivá škola".

Dvě třídy školy jsou vybaveny interaktivní tabulí a počítači s připojením na internet. Od první třídy probíhá nepovinná výuka anglického jazyka, od druhé třídy povinná.

Školní družina má dvě oddělení s provozní dobou od 6,30 do 7,15 hodin a od 11,15 do 16,00 hodin.

Specifické pozitivní rysy málotřídní školy:

• Třídy málotřídních škol jsou početně malé, učitel se může více věnovat jednotlivým žákům a ti mají více příležitostí se projevit.
  • Vyučování v málotřídní škole vede žáky ke vzájemné spolupráci a k rozvoji komunikace.
  • Ve třídě lze navodit pocit sounáležitosti, děti se znají s učiteli i jiným personálem. Ve věkově smíšených třídách se mohou mladší děti učit od starších.
  • Všichni učitelé znají všechny žáky,  mají také větší kontakt s jejich rodiči.

Důležitá sdělení ZŠ

26.05.2019

Prodloužení provozu

S platností od 1. září 2019 bude prodloužen provoz mateřské školy v Řenčích v celkové délce provozu o ½ hodiny. Tzn. PROVOZ MŠ již od 6,15h. až do 16,15 hodin Dále bude prodloužen provoz školní družiny ŠD bude otevřena již od 6,15 hod. do 16 hodin.

Provoz školní družiny od 1.9.2019

S platností od 1. září 2019 bude prodloužen provoz školní družiny. ŠD bude otevřena již od 6,15 hod. do 16 hodin.

23.04.2019

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

ROZHODNUTÍ o přijetí k základnímu vzdělávání

22.04.2019

Velikonoční soutěž

Velikonoční soutěž o nejhezčí vajíčko

Konec hlasování v anketě

Děkujeme rodičům za hlasování v anketě. Na základě ankety bude následovat řešení prodloužení provozu školní družiny se zřizovatelem a zajištění personální organizace školy připravujeme od 1. září 2019 provoz ranní školní družiny od 6,15hod.