testování KALIBRO

Typ: ostatní
V 5.ročníku naší ZŠ proběhlo na konci měsíce února 2020 testování KALIBRO, což je dlouhodobý projekt, určený především základním a středním školám. Projekt Kalibro pomáhá školám získávat podklady pro sebehodnocení. Testy připravované speciálně pro KALIBRO rozesílá a vyhodnocuje organizátor projektu. Zúčastněné školy získávají detailní přehled o výsledcích žáků. Dále jim organizátor
zasílá podrobné celkové výsledky např.průměry za ČR, za různé kategorie žáků (zvlášť děvčata a hoši) a škol (školy městské versus školy vesnické) apod. Projekt KALIBRO není výzkumem, ale službou školám. Testování našich žáků proběhlo v šesti oblastech: Český jazyk, Matematika, Anglický jazyk, Humanitní základ, Přírodovědný základ a Ekonomické dovednosti.Moc nás potěšily výsledky z předmětů Matematika a Anglický jazyk, které výrazně překročily průměr ČR, zcela průměrných a slušných výsledků žáci dosáhli v předmětech Český jazyk, Humanitní základ a Přírodovědný základ. V Ekonomických dovednostech jsme mírně za průměrem ČR. I v dalších letech bychom chtěli v projektu Kalibro pokračovat, protože nám poskytuje objektivní a nezávislou zpětnou vazbu o kvalitě vzdělávání na naší škole. Chtěli bychom ocenit všechny žáky 5.ročníku, kteří se testování zúčastnili. Ve velice krátkém čase zvládli v průběhu klasické výuky vyplnit pro ně zcela nový tip úloh. Věříme, že i pro ně byla účast v projektu Kalibro dobrou zkušeností a průpravou do jejich dalšího vzdělávání. I z toho důvodu jsme se pro testování v projektu Kalibro rozhodli.

Vytvořeno: 20. 4. 2020
Poslední aktualizace: 20. 4. 2020 21:00