Vítáme Vás na stránkách naší školy. Člověk se vzdělává celý život. Nejdůležitější jsou však pevné základy.

Základní škola Řenče je málotřídní škola s 1. stupněm základního vzdělávání. Žáci z 5. ročníků jsou rozděleni do třech tříd. V posledních letech je v našich třídách cca 15 žáků. Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu „ Škola, která mě baví „

Cíl naší práce: Usilujeme o to, aby naše vesnická málotřídní škola umožnila dětem plnohodnotné vzdělání založené na krásných mezilidských vztazích v malém kolektivu a možnostech citlivého individuálního přístupu ke každému dítěti. Přejeme si, aby naše žáky celým životem provázela milá vzpomínka na první krůčky za vzděláváním

Vyučování začíná v 7,30 hodin. Dvě třídy školy jsou vybaveny interaktivní tabulí a počítači s připojením na internet. Od první třídy probíhá nepovinná výuka anglického jazyka, od druhé třídy povinná. Naši žáci jsou také dobrými zpěváky a své dovednosti předávají veřejnosti a rodičům. Jako v jiných školách i v té naší vzděláváme žáky se speciálně vzdělávacími potřebami.

Podporujeme sport a sportovní aktivity obce a TJ Řenče – populární je bruslení, lyžování, také plavání (plaveckém výcvik ZŠ Blovice). V nabídce školy je i řada dalších mimoškolních sportovních aktivit (Sportovky, flétničky apod.)

Součástí naší školy je:

· Školní družina, která má dvě oddělení s provozní dobou od 6,15 do 7,15 hodin a od 11,15 do 16,00 hodin.

· Výdejna školního stravování ( jídlo je dováženo ze školní jídelny z Přeštic)

· Součástí právním subjektu je i mateřská škola, která je dvoutřídní s provozní dobou od 6,15 do 16,15 hodin.

Specifické pozitivní rysy málotřídní školy:

· Třídy málotřídních škol jsou početně malé, učitel se může více věnovat jednotlivým žákům a ti mají více příležitostí se projevit.

· Vyučování v málotřídní škole vede žáky ke vzájemné spolupráci a k rozvoji komunikace.

· Ve třídě lze navodit pocit sounáležitosti, děti se znají s učiteli i personálem. Ve věkově smíšených třídách se mohou mladší děti učit od starších.

· Všichni učitelé znají všechny žáky, mají také užší kontakt s jejich rodiči.

Kde najdete Řenče :

Obec Řenče leží zhruba 8 km od města Přeštice, v okrese Plzeň-jih a asi 20 km od krajského města Plzeň. Dnes k Řenčím náleží ještě obce Háje, Knihy, Libákovice, Osek, Plevňov a Vodokrty – celkem cca 875 obyvatel. Samotné Řenče mají 320 obyvatel. Jednou z dominantních staveb v Řenčích je Kostel sv. Cyrila a Metoděje, který byl vystavěn v létech 1868 - 1878 nákladem obce. Kostel je v novorománském slohu s jehlanovitou věží v průčelí. Zvon z roku 1521 a křtitelnice byly přemístěny z vícovského kostela.