Ze života školy

Projekty tříd

# A Á B C Č D Ď E É Ě F G H CH I Í J K L M N Ň O Ó P Q R Ř S Š T Ť U Ú Ů V W X Y Ý Z Ž

Celoroční hra 2022/2023: Čtení nás baví

Rádi bychom v naší celoroční hře docílili toho, aby se u dětí zvýšil zájem o čtení. Záměrem hry je vtáhnout děti do světa pohádek a hrdinů, a rozšířit jim tak jejich představivost a fantazii. Děti budou plnit během roku různé úkoly. Odměnou za jejich splnění pak budou korálky, ze kterých si budou děti postupně navlékat náramek. Součástí hry je i získávání žolíků za přečtenou knihu, žolíka mohou děti použít k opravě známky.

Co tedy v tomto školním roce na naší škole probíhá?

- besedy se spisovateli nebo ilustrátory

- pohádkové cesty za pokladem

- kreslení či psaní vlastních příběhů

- návštěvy knihoven

- tvorba vlastní knihy v rámci každé třídy

- dramatizace pohádek a příběhů

- odměny za každou přečtenou knihu

- čtení a kreslení komiksů

Celoroční hra 2023/2024: Pohyb nás baví

V letošním školním roce 2023/24 nás čeká díky celoškolní hře více pohybu, soutěžení, hraní her, ale i více učení venku. Každý žák bude
mít možnost sledovat svoje pokroky ve sportu, budeme se zlepšovat, trénovat, také relaxovat. Chystáme se i změření sil s ostatními
školami, a to prostřednictvím závodů a soutěží nejen ve florbale, ale i v atletice. Co nás tedy čeká? Hned v září vyrazíme na Kožich na
turistickou vycházku. V říjnu zařadíme více cyklistiky. V listopadu a v prosinci nás znovu čeká bruslení. V plánu jsou i besedy s
významnými sportovci. Na leden hned po Vánocích plánujeme znovu školu v přírodě spojenou s lyžařským výcvikem. V zimě se zdokonalíme v gymnastice. Na jaře pozveme do naší školy vybraného plzeňského úspěšného fotbalistu a procvičíme si s ním střílení gólů a
popovídáme si fotbale. Nezapomeneme ani na povinnou výuku plavání pro žáky 2.až 5.ročníku. V průběhu června nás znovu čekají oblíbené Hry bez hranic, lehkoatletický trojboj. Celý školní rok zakončí
Letní olympijské hry s přehlídkou zemí, vlajek a vybraných sportů. I v družině naše žáky čeká spousta akce, výletů i sportovní zábavy.

Celoroční projekt "Ať žijí rytíři!" 2020/2021

Jako každý rok, tak i letos, čeká na děti ve škole celoroční hra, ve které něco sbírají a soutěží. Letos bude rozdíl v tom, že projekt bude společný pro celou školu. Provázet nás bude příběh Petra Sudy z Řeneč, šlechtice, který se dal na loupežnickou dráhu. Úkolem je Sudu porazit a získat jeho poklad. Chrání jej však kouzelné brnění a právě jeho části budou mít šanci děti získat splněním úkolů. Úkoly budou vždy přizpůsobeny každému ročníku a bude na výběr ze tří úkolů. Ten, kdo splní jeden z úkolů, získá část brnění.
Vedle brnění budeme sbírat meče - za chování, úkoly navíc a podobně, ale také se budou škrtat - např.- za zapomínání . Deset mečů pak může žák vyměnit za zlaťák, který už bude takovou malou předzvěstí Sudova skrytého pokladu...

Cesta kolem světa - 2021/2022

Celoškolní hra „ Cestou kolem světa“, kterou jsme pro letošní rok naplánovali všechny nadchla a určitě se díky ní děti naučí spoustu zajímavostí nad rámec běžného vyučování. Zahájení celoškolní hry proběhlo v pátek 3. 9. zábavným programem „Cestovatel Kompásek“, kdy jsme letem světem procestovali naši Zeměkouli prostřednictvím písniček a vyprávění. V průběhu roku budou žáci, prostřednictvím zábavných úkolů z této hry, prozkoumávat jednotlivé kontinenty. Motivováni touto hrou se Páťáci nazvali DIVOŠI a zaměří se s paní učitelkou Kubíčkovou na kontinenty: Austrálie, Afrika a Oceánie. Třída třeťáků a čtvrtáků se pojmenovala SAMURAJOVÉ a pro svoje cestování zvolila paní učitelka Kosnarová Evropu a Asii. Na cestu s nimi vyjede i asistentka v této třídě Ivanka Brzicová. INDIÁNY bude mít ve třídě paní učitelka Zuzka Frýbortová.