Navigace

Obsah

Ze života školy

Projekty tříd

# A Á B C Č D Ď E É Ě F G H CH I Í J K L M N Ň O Ó P Q R Ř S Š T Ť U Ú Ů V W X Y Ý Z Ž

Celoroční hra 2022/2023: Čtení nás baví

Rádi bychom v naší celoroční hře docílili toho, aby se u dětí zvýšil zájem o čtení. Záměrem hry je vtáhnout děti do světa pohádek a hrdinů, a rozšířit jim tak jejich představivost a fantazii. Děti budou plnit během roku různé úkoly. Odměnou za jejich splnění pak budou korálky, ze kterých si budou děti postupně navlékat náramek. Součástí hry je i získávání žolíků za přečtenou knihu, žolíka mohou děti použít k opravě známky.

Co tedy v tomto školním roce na naší škole probíhá?

- besedy se spisovateli nebo ilustrátory

- pohádkové cesty za pokladem

- kreslení či psaní vlastních příběhů

- návštěvy knihoven

- tvorba vlastní knihy v rámci každé třídy

- dramatizace pohádek a příběhů

- odměny za každou přečtenou knihu

- čtení a kreslení komiksů

Celoroční projekt "Ať žijí rytíři!" 2020/2021

Jako každý rok, tak i letos, čeká na děti ve škole celoroční hra, ve které něco sbírají a soutěží. Letos bude rozdíl v tom, že projekt bude společný pro celou školu. Provázet nás bude příběh Petra Sudy z Řeneč, šlechtice, který se dal na loupežnickou dráhu. Úkolem je Sudu porazit a získat jeho poklad. Chrání jej však kouzelné brnění a právě jeho části budou mít šanci děti získat splněním úkolů. Úkoly budou vždy přizpůsobeny každému ročníku a bude na výběr ze tří úkolů. Ten, kdo splní jeden z úkolů, získá část brnění.
Vedle brnění budeme sbírat meče - za chování, úkoly navíc a podobně, ale také se budou škrtat - např.- za zapomínání . Deset mečů pak může žák vyměnit za zlaťák, který už bude takovou malou předzvěstí Sudova skrytého pokladu...

Cesta kolem světa - 2021/2022

Celoškolní hra „ Cestou kolem světa“, kterou jsme pro letošní rok naplánovali všechny nadchla a určitě se díky ní děti naučí spoustu zajímavostí nad rámec běžného vyučování. Zahájení celoškolní hry proběhlo v pátek 3. 9. zábavným programem „Cestovatel Kompásek“, kdy jsme letem světem procestovali naši Zeměkouli prostřednictvím písniček a vyprávění. V průběhu roku budou žáci, prostřednictvím zábavných úkolů z této hry, prozkoumávat jednotlivé kontinenty. Motivováni touto hrou se Páťáci nazvali DIVOŠI a zaměří se s paní učitelkou Kubíčkovou na kontinenty: Austrálie, Afrika a Oceánie. Třída třeťáků a čtvrtáků se pojmenovala SAMURAJOVÉ a pro svoje cestování zvolila paní učitelka Kosnarová Evropu a Asii. Na cestu s nimi vyjede i asistentka v této třídě Ivanka Brzicová. INDIÁNY bude mít ve třídě paní učitelka Zuzka Frýbortová.